Buradasınız

Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğünde (VİMER) Mükellef Temsilcisi Olarak Görevlendirilmek Üzere Gelir Uzmanları Arasından Personel Alınacaktır.

Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğünde (VİMER) Mükellef Temsilcisi Olarak Görevlendirilmek Üzere Gelir Uzmanları Arasından Personel Alınacaktır.

Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığından

Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğünde (VİMER) Mükellef Temsilcisi olarak görevlendirilmek üzere Gelir Uzmanları arasından personel alınacaktır:

1.Genel Bilgiler:

a. Gelir İdaresi Başkanlığı Mükellef Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı olarak faaliyette bulunan Vergi İletişim Merkezi Müdürlüğü (VİMER) tarafından telefonla, mükelleflere vergi ile ilgili konularda bilgi danışma ve geri arama, ihbar yönetimi, borç sorgulama, İngilizce e-posta yanıtlama, mükelleflerin talep ve önerilerini alma, borç bilgilendirme ve e-Beyanname danışma konularına ilişkin hizmetler verilmektedir.

b. Çetin Emeç Bulvarı Öveçler 2. Cadde No:11 Çankaya/Ankara adresinde faaliyet gösteren Vergi İletişim Merkezinde çalışma saatleri hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında 2 vardiya olarak uygulanmaktadır.

c. Mükellef Temsilcisi VİMER'in faaliyet alanlarında telefonla hizmet sunan personeldir. Mükellef Temsilcisi olarak görevlendirilmek isteyenler başvurularını sadece elektronik ortamda yapabileceklerdir.

2. Başvuru Bilgileri:

a. VİMER'de Mükellef Temsilcisi olarak çalışmak için gerekli şartlar aşağıda belirtilmiştir:

- Gelir Uzmanı olmak,

- 1982 ve sonrası doğumlu olmak (35 yaş ve altı),

- En az 2 yıl ve üzeri süre ile Vergi Dairesi Müdürlüklerinde, Vergi Dairesi Başkanlığı Merkez Müdürlüklerinde ve Defterdarlık Gelir Müdürlüklerinde çalışma deneyimine sahip olmak,

- VİMER'de en az 2 yıl çalışma koşulunu kabul etmek,

- 26.12.2009 tarih ve 27444 sayılı Resmi Gazetede ile yayımlanan Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzmanlığı Yönetmeliğine göre; giriş sınavı duyurusunda atanılacak yerlerin belirlenmiş olması halinde, atanılan yerlerde beş yıl süreyle çalışılması zorunluluğunu tamamlamış olmaktır.

- Aşağıda belirtilen yetkinliklere sahip olmak;

• Öğrenme istekliliği

• Mükellef odaklılık ve empati yeteneği

• Mevzuata yatkın olma

• Kurallara uyum

• Çözüm odaklılık

• İkna yeteneği

• Etkin iletişim kurabilme

• Güçlüğe dayanıklılık

• Öz güven

• Etkili ve akıcı konuşma yeteneği

• Ekip çalışmasına yatkınlık

b. Başvuru yapmak için https://intvd.gib.gov.tr/sinavsonuc/vimerFormKaydetInput.jsp adresinde yer alan Mükellef Temsilcisi Başvuru Formunun eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

c. Başvurular 24/03/2017 tarihine kadar yapılabilecektir.

d. Doldurulan başvuru formları gerekli niteliklere sahip olunup olunmadığı açısından değerlendirilecek olup gerekli şartları taşımayan adayların başvuru formları geçersiz sayılacaktır.

e. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda görüşmeye çağrılacak adaylara görüşme tarihi ve yeri bildirilecektir.

f. Detaylı bilgi için (312) 473 07 11 / (312) 473 05 17 telefon numaralarını arayabilirsiniz.