Buradasınız

“Gelir İdaresi Başkanlığı Paydaş Buluşması” Çalıştayı Gerçekleştirilmiştir.

“Gelir İdaresi Başkanlığı Paydaş Buluşması” Çalıştayı Gerçekleştirilmiştir.

"Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele ve Gelir İdaresinde İdari Kapasitenin Artırılması Teknik Yardım Projesi" (AB Projesi-IPA Bileşen II) kapsamında "Gelir İdaresi Başkanlığı Paydaş Buluşması" çalıştayı , kamu kurum ve kuruluşları, meslek mensupları ve oda temsilcilerinin katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmaları Gelir İdaresi Başkanı Sayın Adnan ERTÜRK, Gelir İdaresi Daire Başkanı Sayın İlhan KARAYILAN ve PwC Türkiye Vergi Hizmetleri Şirket Ortağı Sayın Bilgütay YAŞAR tarafından yapıldı.

Müzakereli tercih yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen çalıştay Gelir İdaresi Başkanlığı Hizmet ve Faaliyetlerinin Farkındalığı, Vergiye Gönüllü Uyum, Gelir İdaresi Başkanlığı Stratejik Planı ve Vergi Paydaşlarının Katılımcı Rolü başlıklı dört oturumdan oluşmuştur.

Gelir İdaresi Daire Başkanı Sayın İlhan KARAYILAN, Gelir İdaresi Grup Başkanı Sayın Murat VURAL, PwC Vergi Hizmetleri Şirket Ortakları Sayin Ersun BAYRAKTAROĞLU, Sayın Bilgütay YAŞAR ve Sayın Recep BIYIK moderatörlüğünde yürütülen oturumlarda müzakereli tercih yöntemi kullanılarak katılımcılara çeşitli sorular yöneltilmiş ve paydaşların görüş ve önerileri alınmıştır.

Türkçe