GIB  Ana Sayfa  Yeni
Yeni Detay
Basit Usule Tabi Mükelleflerimiz İçin Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi Verme Dönemi 01 Şubat 2010 Tarihinde Başlıyor.      01-02-10 14:03

Geliri, sadece basit usulde tespit edilen ticari kazançlardan ibaret olan mükelleflerimiz için beyanname verme süresi 01 Şubat 2010 tarihinde başlıyor.

Mükelleflerimiz 2009 yılı kazançlarına ilişkin beyannamelerini, Şubat ayının başından yirmibeşinci günü akşamına kadar bağlı bulundukları vergi dairelerine verebilirler.
 
Şubat ayı içerisinde verilecek beyannameler üzerinden hesaplanan gelir vergisi, Şubat ve Haziran aylarında olmak üzere, vergi tahsiline yetkili olan banka şubeleri, bağlı bulunulan vergi dairesi veya bağlı bulunulan vergi dairesinin belediye sınırları dışındaki herhangi bir vergi dairesine iki eşit taksitte ödenebilecektir.
 
Ayrıca basit usule tabi mükelleflerimizin vergisel yükümlülüklerini yerine getirirken faydalanmaları amacıyla Başkalığımızca hazırlanan "Basit usule Tabi Mükellefler İçin Vergi Rehberi"ne vergi dairelerinden ve Başkanlığımız internet adresinde yer alan Form ve Yayınlar kısmından ulaşılabilir.
 

Söz konusu Rehbere ulaşmak için tıklayınız.

 
<- Geriye: Yeni


MUKELLEF HAKLARI ILETISIM SITE HARITASI ABONE ENGLISH DEUTSCH ESPAÑOL YARARLI BILGILER