GIB  Ana Sayfa  Mükellef Hizmetleri  Sıkça Sorulan Sorular
Vergi İletişim Merkezi Soruları Detay
GMSI mükelleflerinin beyanname vermesi gereken durumlar ?      01-07-11 09:18

 

Konut Kira Geliri Elde Edilmesi Durumunda :Elde edilen Gelir GVK 21. madde de belirtilen istisna tutarını aşması durumunda beyanname verilmesi gerekmektedir.

Tevkifata Tabi İşyeri Kira Geliri Elde Edilmesi Durumunda:Elde edilen brüt işyeri kira gelirinin GVK 103. madde 2. dilimde gösterilen tutarın üzerinde olması durumunda beyanname verilmesi gerekmektedir.


Tevkifata tabi olmayan işyeri kira gelirinin GVK 86/1-d bendinde belirtilen tutarı aşması durumunda beyanname verilecektir.


Elde edilen kira gelirinin bir kısmının tahsil edilmemesi durumunda tahsil edilen kira geliri belirlenen hadleri aşıyorsa beyanname verilecektir.

<- Geriye:














MUKELLEF HAKLARI ILETISIM SITE HARITASI ABONE ENGLISH DEUTSCH ESPAÑOL YARARLI BILGILER